דירוג אוכל לכלבים – כי מגיע לכלב את הטוב ביותר

אין עוררין על כך כי חיית המחמד הפופולארית ביותר ברוב הבתים במדינת ישראל היא כלב. ללא כל צל של ספק אחזקת כלב הינה פעולה משולבת של הענקת חום ואהבה, טיולים יומיים, הענקת טיפולים רפואיים לכלב ובדיקות שגרתיות אצל הווטרינר וכמובן מזון ומים. כאשר מדובר במזון לכלבים יש דירוג אוכל לכלבים על פי כמה מפתחות. המפתח הראשון הוא סוג האוכל והדירוג השני הוא איכות האוכל.

דירוג מזון לכלבים - גם הכי טעים וגם הכי בריא

סוגי מזון שונים לכלבים

ככלל חשוב לציין את העבודה כי לא מומלץ לתת לכלב לאכול שאריות מן האוכל שאנו אוכלים למעט מקרים מיוחדים. הסיבה לכך היא כפולה. מצד אחד אנו לא רוצים להרגיל את הכלב לאכול שאריות מכיוון שבדרך זו הוא יתרגל ולא יהיה מוכן לאכול שום דבר אחר, ומצד שני באוכל שלנו אין את כל המרכיבים שחיוניים לתזונת הכלב. דירוג אוכל לכלבים מתחיל מסוגי המזון השונים המיועדים להם ואלה כוללים שלוש קטיגוריות שונות:

• מזון יבש
• מזון רטוב
• חטיפים לכלבים

כל שלושת הסוגים חשובים כאשר במקום הראשון בדירוג אוכל לכלבים נמצא המזון היבש ואחריו מזון רטוב ובסוף יש את החטיפים שהן למעשה צ'ופרים שניתנים לכלב בזמנים מיוחדים. אין להרגיל אתה כלב למזון רטוב בלבד מכיוון שזה אינו עונה על כל הצרכים שלו וכך גם חטיפים. יש להרגיל את הכלב לאכול מזון יבש ואיכותי שמכיל את כל המרכיבים הנחוצים לו לשם תזונה נכונה ומאוזנת.

אוכל לכלב חייב להיות איכותי כדי לפגוע בבריאות

אוכל לכלב חייב להיות איכותי כדי לפגוע בבריאות

דירוג אוכל לכלבים מבחינת האיכות

בנוסף לדירוג האוכל מבחינת הסוג יש להבחין גם בסוגי איכות שונים של אוכל לכלבים. ברוב המקרים יהיה האוכל האיכותי יקר יותר והדבר מצויין על גבי האריזות. דירוג אוכל לכלבים נקבע לפי המרכיבים של המזון שצריכים לכלול גם בשר דגים וגם בשר עופות וגם את כל המרכיבים החיוניים לתזונת הכלב. כדי לדעת מה הוא המזון האיכותי לכלבכם יש להתייעץ בחנויות המזון לכלבים כדי להתאים את המזון לסוג הכלב, גודלו, גילו, משקלו וכדומה.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.