7 טיפים לבניית כלובים לציפורים בעזרת רשתות מתכת

רשתות מתכת יכולות לשמש לטובת בניית סוגים שונים של כלובים לציפורים, אך חשוב לדעת איך לעשות את זה. במאמר הבא ניכנס אל עובי הקורה ונסביר מה כולל התהליך ומהם הדגשים העיקריים

כלובים לציפורים קיימים במקומות שונים ובהם בתים פרטיים, מרפסות של דירות מגורים, חוות גידול ועוד. בכל אחד מהמקרים האלה, בונים את הכלוב בדרך כלל מרשת מתכת. רשת מתכת מתאימה לבניית הכלוב כי היא עמידה ואמינה ומשום שהמחיר שלה יחסית נמוך. כמו כן, אפשר להשתמש ברשת מתכת כדי לבנות את הכלובים לבד.

רשת מתכת

הנה למשל כמה טיפים שיכולים לסייע עם בניית כלובים לציפורים מכל הסוגים באמצעות רשתות מתכת טובות:

1. בחרו רשת מתאימה

בחירת רשת המתכת המתאימה היא השלב החשוב ביותר. זה השלב שבו משווים בין הרשתות לפי הצפיפות שלהן, הייעוד והמחיר. הרשת צריכה להתאים לא רק לתפקוד שלה בתור כלוב, אלא גם לגודל של הציפורים ולמספרן. בנוסף, אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי ההבדלים בין סוגים שונים של רשתות מתכת מבחינת עמידות לפגעי אקלים ומזג האוויר.

2. הגדירו מיקום מתאים

מאוד חשוב להגדיר את מיקום המדויק של הרשת עוד לפני שמתחילים לבנות אותה. כך ניתן לבנות רשת במקום המתאים עבור הציפורים ומי שעומד לגדל אותן. אם מתלבטים לגבי מיקומים שונים, צריך להתחשב בסביבה של הרשת ובכמות התאורה הטבעית שמגיעה אליה. 

3. השאירו מקום להגדלת הכלוב

הטעות הנפוצה היא לבנות כלובים לציפורים בעזרת רשתות מתכת לטווח קצר לבד. אולי בטווח הקצר הכלוב יתאים, אבל בהחלט יכול להיות שהוא כבר לא יעשה את העבודה אם תחליטו למשל להוסיף עוד ציפורים או לשפר את תנאי המחיה שלהם. לכן, כדאי כל הזמן להשאיר מקום להגדלת הכלוב ורק אז להתחיל עם הבנייה.

4. הקצו פתרונות מזון ושתייה

רשתות מתכת יכולות לעזור לבנות כלובים לציפורים, אבל התכנון המוקדם הוא שלכם. במסגרת התכנון המוקדם, יש להקצות מקום ייעודי לקופסאות ההזנה של הציפורים. ספציפית יותר, מדובר על בניית כלוב שיש בו מקום לתאי האוכל והשתייה של הציפורים. כמו כן, צריך לוודא שהקופסאות שבהן שמים את האוכל והשתייה נשארות נגישות עבור כל הציפורים. 

5. שמרו על נגישות לניקיון

בניית כלובים לציפורים מחייבת כאמור מחשבה לטווח ארוך. כאשר מתכננים את הכלוב ואחר כך גם בונים אותו, מנסים לשמור עד כמה שאפשר על נגישות לניקיון והיגיינה. בשביל לשמור על הניקיון, מייצרים למשל משטח שנשלף החוצה ואותו שוטפים תחת המים גם בלי לפגוע בהגנה על הציפורים ובלי שהם יברחו. 

6. תכננו כיסוי ואיטום

כלוב לציפורים דורש תפעול גם בסביבה הקרובה שלו. בהקשר הזה, הדגש הוא על תכנון של כלוב שעליו ניתן במידת הצורך להניח כיסוי. הכיסוי חשוב אם רוצים לגרום לציפורים תחושה שהגיע לילה ואם מעוניינים למנוע ציוצי ציפורים בשעות מאוחרות. במקביל, אפשר להשתמש ברשתות מתכת כדי לבנות כלוב אטום שאין בו סכנה של חדירת מים פנימה או נזילות החוצה. 

7. השיגו אישורים

הטיפ האחרון לבניית כלובים לציפורים בעזרת רשתות מתכת לא קשורה לתהליך הטכני אלא לבירוקרטיה. בהקשר הזה, מה שעליכם לעשות זה להשיג אישורים לבניית הכלובים ולוודא שמותר לכם בכלל להקים אותם בחצר של הבית, במרפסת של הדירה או בכל מקום אחר. במידת הצורך, אפשר לפנות אל העירייה עוד לפני שבונים את הכלוב וכמובן טרם רכישת חומרי הגלם ובהם הרשתות או אביזרי ההזנה.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.