פילטר לאקווריום – תפקידו והסוגים השונים

אחת מחיות הבית הפופולאריות ביותר לגידול כיום היא כמובן דגים באקווריום הביתי. אין זה סוד, כי אנשים אשר מחזיקים ברשותם אקווריומים לדגים נדרשים לשמור על רמת מים ואיכות מים טובה עבור הדגים. האמת היא, כי על מנת לעשות זאת יש להתקין פילטר לאקווריום כדי להבטיח כי רמת המים תישאר באיכות גבוהה ואופטימאלית עבור הדגים. על מנת שהפילטרים יעבדו כראוי יש צורך במשאבה שעוזרת בסירקולציה של המים. משאבת פילטר לאקווריום עוזרת לשמור על רמת החמצן הרצוייה בתוך האקווריום בעוד שהפילטרים השונים מסננים את המים ברמות שונות לרבות אלו:

• סינון מכני עם ספוגים
• סינון כימי עם פחם פעיל
• סינון ביולוגי נגד חיידקים
• או שילוב שונה בינהם

הפילטרים מתחלקים לפילטרים חיצוניים ופילטרים פנימיים ויש להתאים את הפילטר למתקן הנכון ולסוג הדגים מן הסתם.

פילטר לאקווריום - פריט חובה בגידול דגים בבית

פילטר לאקווריום – פריט חובה בגידול דגים בבית

כיצד רוכשים פילטר לאקווריום?

פילטר לאקווריום יש לרכוש כאשר רוכשים את האקווריום וכאשר יודעים איזה דגים יחיו בסופו של דבר במתקן הלכה למעשה. יש מגוון רחב של אפשרויות וניתן לרכוש אותם ברוב חנויות הדגים המוכרות דגים, אקווריומים וציוד נלווה. על מנת לרכוש פילטר מתאים יש לקבל ייעוץ מקצועי בחנויות הדגים השונות ומומלץ לעשות זאת בעת רכישת האקווריום עצמו. חשוב לדעת כי רכישת פילטר לאקווריום איננה בגדר פינוק כזה או אחר, אלא שהדגים זקוקים לרמת חמצן נכונה בתוך המיכל כדי לחיות ולשרוד. ללא מערכת של פילטרים ומשאבה לא ישרדו הדגים לאורך זמן וכל ההשקעה שלכם באקווריום תרד לטמיון.

כמה זה עולה לכם ?

מחירי הפילטרים נעים בין 100 ל – 400 ש"ח ויותר והדבר תלוי בסוג הפילטר וגודלו. מומלץ להיכנס לאתרי המשווקים השונים באינטרנט ולעשות השוואת מחירים בין המשווקים השונים, היצרנים השונים והגדלים המתאימים לצרכים הספציפיים של האקווריום שלכם.

המותגים המובילים בפילטרים לאקווריום הם: EHEIM, FLUVAL, JBL ונוספים. את היצרנים הללו תוכלו למצוא בכל חנויות הדגים המובילות ולהם דגמים שונים של פילטרים מסוגים רבים אשר מתאימים לכל צורך ומטרה באקווריום שלכם.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.