רתמה לכלב – מטרתה ויתרונותיה

בתמונה: בונו - כלב מעורב מאומץ בן 4אם אתם מגדלים כלב חדש מן הסתם אתם כבר מבינים כי יש צורך לרכוש עבורו מגוון רחב מאד של מוצרים שונים כאלה ואחרים אשר יאפשרו לו ולכם חיים משותפים נעימים ונוחים כאחד. חשוב לציין את העובדה כי יציאה לטיול עם כלב מחייבת את קשירתו ברצועה לפי החוק כל עוד הכלב נמצא בסביבה שבה נמצאים אנשים, אך רבים מבעלי הכלבים מעדיפים רתמה לכלב על פני רצועה וקולר.

הרעיון של רתמה לכלב הוא פשוט ומתקן זה הוא למעשה רתמה הנכרכת סביב בטנו של הכלב כאשר לקצה העליון שלה ניתן לחבר רצועה. בצורה זו הכלב אינו יכול להיחנק בזמן ההליכה או להרגיש שלא בנוח בזמן שהוא מושך את הרצועה המחוברת אליו. קולר ורצועה עלולים לחנוק את הכלב ובמיוחד כאשר זה מתחיל לרוץ והרצועה נמתחת.

מטרת הרתמה היא להקל על הכלב ולא לגרום לו לכאבים מיותרים באיזור הצוואר, אבל יש מומחים הטוענים כי דווקא שימוש ברצועה וקולר עדיפים לכלבים גדולים מכיוון שהשימוש ברתמה בעת שהכלב מושך חזק יצריך הרבה יותר כוח מאשר שימוש ברצועה שתעצור את הכלב מיד.

במקרים של כלבים קטנים יש החושבים כי רתמה לכלב היא יותר יעילה ופחות כואבת ורבים אכן עושים שימוש ברתמות אלה כיום.

היכן להשיג רתמה לכלב ומה מחירה

רתמות לכלבים ניתן להשיג בחנויות בעלי החיים המתמחים בכלבים. כיום ניתן למצוא רתמות לכלבים החל ממחיר של 20 ₪ והמחיר עולה ככל שהרתמה עשוייה מחומר איכותי יותר והדבר תלוי גם בגודל הכלב וסוגו.
רתמה לכלבים יכולה להיות גם פריט אופנתי וניתן למצוא מגוון סוגים של רתמות לכלבים בצבעים שונים ובעיצובים רבים לשביעות רצונם של בעלי הכלבים.

כלב גדול שזקוק לרתמה חזקה במיוחד

כלב גדול שזקוק לרתמה חזקה במיוחד

היתרונות של רתמה לכלב קטן ובינוני

אז למה כדאי לקנות רתמה איכותית לכלב שלכם:

  • אחיזה מלאה בגוף הכלב בעת היציאה איתו לטיולים
  • ללא חשש מחניקת הכלב בעת משיכת הרצועה
  • הגנה על הצוואר מפני חנק
  • שלל עיצובים ודגמים של רתמות המתאימות לכל הגדלים של כל הכלבים.
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.